Nádechové potápění

Tedy nádech a ponořme se do toho…

Freediving, nebo-li potápění na nádech

Už jste o tom slyšeli? Zadržet dech na několik minut a cítit se doslova jako ryba ve vodě? Pro někoho to možná zní jako sci-fi, ale není. Tuto aktivitu si užívám několik posledních let a na profesní úrovni jako instruktor provádím touto niterní zkušeností i další. Více než o sportu se dá hovořit o životním stylu, ale netřeba hned propadnout rannímu cvičení jógy, veganskému jídelníčku a meditacím. Benefit který tato aktivita přináší doslova tají dech.

A nejedná se jen o to, že jste schopní své drahé polovičce vytáhnout ztracený prstýnek ze dna rybníka a nebo přátelům uvolnit zaseknutou kotvu při dovolené na jachtě. To je sice obdivuhodné a asi si tím vysloužíte večer plný vděku a nebo dobrou lahev vína. Ale ten pravý benefit jde od vás k vám a tím je niterní spojení a vnímání vašeho těla.

Ať je tedy váš záměr se cítit komfortněji při šnorchlování na dovolené, potopit se k vraku lodi, nebo objevit tichou krásu podvodního prostředí, napište. Předám vám nutné zkušenosti, aby jste se cítili dostatečně vybavení a vaše zážitky pod hladinou byly bezpečné. To co zažijete pod vodou, si je totiž třeba přinést zpět na hladinu. A v tom vám pomohu.

Napište mi

Chcete pod vodu?

Na nádech a bezpečně?