Vezmu to hezky popořádku.

Vyplutí na cestu okolo Evropy je v plánu na 4. 4. 2015 v dopoledních hodinách (ještě upřesním) z Prahy od Bajkazylu na náplavce (pod Palackého mostem)

Jeden z bodů programu bude křest lodi a psaní vzkazů, věnování či jiných podpůrných slov, která si na cestu odvezu s sebou (to abych měl co číst, až mi tam bude samotnému smutno). Když to podmínky dovolí, proběhne mezi zůčastněnými i soutěž o hezké ceny. Jaká? Tak to se nechte překvapit 🙂
Několik přátel, ale i lidí, se kterými se teprve poznám, mne chce doprovodit alespon během prvního dne. Někteří s pádlem v ruce jiní na kole či pěšky. K tomuto je zván každý a v případě zájmu mohu pomoci zajistit loď i potřebné vybavení. Někteří odvážnější mne plánují doprovodit až k první komoře, kde bude třeba vše přenést ručně. A ti uplně nejodhodlanější to, tuším, otočí před českou státní hranicí.

Rozhodl jsem se všechny, kteří budou mít zájem a chuť sobotní loučení trochu protáhnout, přizvat ze soboty na neděli ke společnému rozloučení u ohýnku na soutoku Berounky s Vltavou. Můžeme opéct po buřtíku, každý dle vlastní chuti. V případě velké nepřízně počasí bude přistaveno k dispozici obytné auto, přístřešek a gril.  Pro toho, kdo si zapomene něco k jídlu a pití, bude připraveno i drobné pohoštění. Každá přátelská duše je k tomuto setkání na cestě srdečně zvána.

No,  a až mi v dálce zamává i ten poslední doprovoditel, bude se má cesta ubírat stále na jih až na řeku Dunaj.

Kdo mi nestihne zamávat při vyplutí na jih, nemusí si tesknit. Bude mít možnost mávat za několik let ze stejného místa směrem na sever 🙂

Už se na Vás všechny velice těším.

6 komentářů

 1. Mira Nigrin-Reply
  22/03/2015 at 07:54

  preji hodne stesti a odplutych km bez problemu!!!

 2. 30/03/2015 at 08:22

  Jiříku bude to dlouhé čekání na tebe už aby jsi plul od severu

 3. 01/04/2015 at 20:58

  Ahoj Jirko do prahy se rozloučit neprijedu ale i tak přeji šťastnou cestu a velkou výdrž doufám že budeme v kontaktu

 4. Petra-Reply
  03/04/2015 at 22:19

  no počasí nic moc tak se pořádně nabal, přeju co nejmíň povodní

 5. Madla-Reply
  05/04/2015 at 20:17

  Ferdo, počasí na vyplutí sis objednal dokonale a teď koukám, že už jsi na Slapech, takže ať se počasí už jen zlepšuje a Tobě ať se dobře pádluje. 🙂 Šťastnou cestu!

 6. Fenclova M-Reply
  06/04/2015 at 17:00

  Tak Jiří drž se štastnou cestu a pevný nervy přejeme z Ohníče.

Zanechat komentář