Blog

26
Lis

Rodina kořeny dětí

Včerejší bouře je pryč. Jsem rád, že jsem dostal možnost se přes noc schovat ve sprchách jachtařského a kajakářského klubu. Staré centrum Gallipoli, které se rozkládá na ostrově a dříve bylo spojeno s pevninou pouze mostem, dnes spíše působí jako výběžek pevniny. Alespoň z hladiny moře tento dojem vytváří dlouhé kamenné a betonové vlnolamy. Skoro by se dalo říci, že je dnes Gallipoli ostrovem uprostřed přístavů nejrůznějších velikostí a tvarů, sloužících k různým účelům.

Read more

26
Říj

Taje Jaderského moře

Začíná svítat. Otevírám oči a zvedám se do sedu, abych se rozhlédl jaká je kolem situace. Dělám to mnohokrát za noc, při svítání také a pokaždé, když jde někdo kolem. Udržuji se tak nejen ve střehu, ale také předcházím situacím, o které nestojím. Tentokrát se ale zarazím. Při pohledu na východ slunce zjišťuji, že tam je teď něco, co tam ještě včera večer nebylo. Ono to tam tedy asi bylo i včera večer, jen to nebylo vidět a mě se nyní zmocnila velice intenzivní emoce. Read more

24
Čvn

Tipy z Itálie od Nikol #1

S Jiřím jsem překročila pomyslné hranice Benátského regionu tedy severovýchodní Itálie. Dříve, než nás cesta obohatí o další místa a tato část Itálie ustoupí do pozadí, jsem se rozhodla s vámi podělit o to, co nás oslovilo. Read more

21
Kvě

Vertigo

Vertigo. Kniha, kterou napsal můj dlouholetý kamarád Patrik. Když mi tuto knihu daroval, svěřil se mi se svou touhou plout na lodi. V té době to vypadalo, že já popluji na plachetnici přes Atlantik. Read more

8
Kvě

Jsem na cestě

Opět? Znova? Stále?

I když ne každý to ví, tak není tajemstvím, že jsem se v Chorvatsku setkal s Nikol. Podrobnosti o tom, jak jsme se setkali, by určitě vydaly na slušně tlustý román. Možná hodící se více ke krbu a dlouhým zimním večerům. Zvláště pak, vezmu-li v potaz, že po našem setkání netrvalo Nikol více než pár dní, aby se mne zeptala, zdali by se mohla ke mně na cestu přidat.

V ten okamžik se mi zároveň naplnilo jak mé přání, tak noční můra. O tom ostatně vypovídá i doba, kterou jsem potřeboval na zpracování tohoto magického setkání. Read more

10
Čvc

Opravy kajaku

Vzpomínám si na moment, jak jsem prožíval sklouznutí kajaku po povrchu ostrého kamene a jak se na jeho dně objevila první malá a nepatrná rýha.

Read more

30
Čvn

Rovnováha

Balanc při cestování na kajaku.

To, že je pro pádlování v kajaku potřeba zvládnout rovnováhu, to je pravděpodobně každému jasné. K tomuto závěru jsem došel i já sám ještě dříve, než jsem měl možnost poprvé do kajaku usednout.

Tento způsob cestování mi ale také přinesl zcela jiný pohled na význam slova rovnováha. Pochopil jsem, že hledám rovnováhu nejen při pádlování. Ale to opravdové hledání rovnováhy přichází často v momentě, kdy z kajaku vystoupím.

Read more

24
Kvě

Nahoru, dolů a opět nahoru

Prošel jsem si peklem a sáhl si na dno. Prožil jsem temné okamžiky a cítil se mizerně.

Takto nějak by mohl začínat text šikovného spisovatele, který chce čtenáře rychle zaujmout, dostat ho do děje a ideálně v něm vyvolat notnou dávku sounáležitosti s hlavním hrdinou. Asi by pak pokračoval v zápletce s důrazem na prohloubení čtenářových emocí.

Read more

12
Dub

Trochu jiný pohled

Jak to udělat, abych byl spokojený? Tak to je otázka, kterou si poslední měsíce pokládám čím dál častěji. Read more

30
Bře

Minuta ve vlnách