Blog

24
Čvn

Tipy z Itálie od Nikol #1

S Jiřím jsem překročila pomyslné hranice Benátského regionu tedy severovýchodní Itálie. Dříve, než nás cesta obohatí o další místa a tato část Itálie ustoupí do pozadí, jsem se rozhodla s vámi podělit o to, co nás oslovilo. Read more

21
Kvě

Vertigo

Vertigo. Kniha, kterou napsal můj dlouholetý kamarád Patrik. Když mi tuto knihu daroval, svěřil se mi se svou touhou plout na lodi. V té době to vypadalo, že já popluji na plachetnici přes Atlantik. Read more

8
Kvě

Jsem na cestě

Opět? Znova? Stále?

I když ne každý to ví, tak není tajemstvím, že jsem se v Chorvatsku setkal s Nikol. Podrobnosti o tom, jak jsme se setkali, by určitě vydaly na slušně tlustý román. Možná hodící se více ke krbu a dlouhým zimním večerům. Zvláště pak, vezmu-li v potaz, že po našem setkání netrvalo Nikol více než pár dní, aby se mne zeptala, zdali by se mohla ke mně na cestu přidat.

V ten okamžik se mi zároveň naplnilo jak mé přání, tak noční můra. O tom ostatně vypovídá i doba, kterou jsem potřeboval na zpracování tohoto magického setkání. Read more

10
Čvc

Opravy kajaku

Vzpomínám si na moment, jak jsem prožíval sklouznutí kajaku po povrchu ostrého kamene a jak se na jeho dně objevila první malá a nepatrná rýha.

Read more

30
Čvn

Rovnováha

Balanc při cestování na kajaku.

To, že je pro pádlování v kajaku potřeba zvládnout rovnováhu, to je pravděpodobně každému jasné. K tomuto závěru jsem došel i já sám ještě dříve, než jsem měl možnost poprvé do kajaku usednout.

Tento způsob cestování mi ale také přinesl zcela jiný pohled na význam slova rovnováha. Pochopil jsem, že hledám rovnováhu nejen při pádlování. Ale to opravdové hledání rovnováhy přichází často v momentě, kdy z kajaku vystoupím.

Read more

24
Kvě

Nahoru, dolů a opět nahoru

Prošel jsem si peklem a sáhl si na dno. Prožil jsem temné okamžiky a cítil se mizerně.

Takto nějak by mohl začínat text šikovného spisovatele, který chce čtenáře rychle zaujmout, dostat ho do děje a ideálně v něm vyvolat notnou dávku sounáležitosti s hlavním hrdinou. Asi by pak pokračoval v zápletce s důrazem na prohloubení čtenářových emocí.

Read more

12
Dub

Trochu jiný pohled

Jak to udělat, abych byl spokojený? Tak to je otázka, kterou si poslední měsíce pokládám čím dál častěji. Read more

30
Bře

Minuta ve vlnách

 

28
Úno

Jak na poškozený kajak

Opravil jsem to takto…

26
Led

Je tu leden roku 2016

Skvělé, je tu leden roku 2016!

Už mohu říci, že jsem se na cestu kolem Evropy vydal v loňském roce. Také mohu říci, že jsem během mé cesty stál již na třech kontinentech. Dokonce i mohu prohlásit, že za posledních pár měsíců, kdy jsem upádloval v kajaku zdaleka nejméně, přišlo do mého života i tak mnoho nového.

Nebudu o ničem z toho prohlašovat, co bylo dobré a co špatné. Přeci jen ve všem jsou obsaženy obě roviny. Je to jen úhel pohledu, kterým se na svět kolem sebe dívám. Osobně spíše radši volím Read more